Redaktionen vill tacka alla medverkande under ”en tidning på en dag”. Det kom in, i sammanhanget, många texter och filmer som gjorde hela evenemanget lyckat och väl värt sin ansträngning. Allt material som inkom under dagen är märkt med kategorin ”demokratin 100 år” för att visa på hur mycket engagemang det faktiskt var den här dagen.

Redaktionen hoppas innerligt att era lågor fortsätter att brinna för det fria ordet och vi ser fram emot många fler texter, filmer, fotoserier m.m. i framtiden.

Utan ert engagemang hade dagen blivit platt som en pannkaka. Vi måste hålla fanan högt och värna demokratin i allmänhet och folkbildning i synnerhet. Skriv gärna en hälsning i kommentarsfältet!

Tusen tack /Redaktionen

Ett svar på ”Tack för engagemanget under evenemanget ”En tidning på en dag””

Kommentarer är stängda.